
Terapia uzależnień
Zajmujemy się terapią uzależnień od narkotyków alkoholu, seksu, hazardu, zakupów, komputera słowem wszystkiego co może nas pochłonąć. Pomagamy także współuzależnionym, akceptujemy wszystkich ludzi, ich uzależnienia, poglądy, przekonania. Towarzyszymy, wspieramy, motywujemy dając przestrzeń na autonomię i własne miejsce. Szanujemy odmienność, uczucia i emocje które pojawiają się w waszym życiu. Terapeuta uzależnień jest tylko chwilowym towarzyszem w waszej drodze do zmiany.
Weekendy z dietetyką (do 30 km od Poznania)
2 noclegi, pobyt, wyżywienie, szkolenie, badania, dojazd własny lub zorganizowany - za dopłatą
oczyszczanie + odpoczynek + odchudzanie + odmładzanie
Ozonoterapia i oczyszczanie organizmu
Toksyny w organizmie pochodzą z tego wszystkiego, co jemy i czym oddychamy. Nie jesteśmy w stanie się ich ustrzec. Dlatego ważne jest to, by pomóc organizmowi w pozbyciu się toksyn. Większość spożywanej przez nas żywności to żywność wysoko przetworzona, pełna substancji konserwujących, sztucznych aromatów i barwników. Do tego powszechne nadużywanie leków nie wpływa korzystnie na równowagę biologiczną flory jelit. Prowadzi to do zaburzeń równowagi wewnętrznego mikroekosystemu człowieka. Dlatego nasz organizm traci swoją naturalną zdolność do samooczyszczania z toksyn i warto go w tym procesie regularnie wspomagać.
Hirudoterapia - Leczenie pijawkami
Pomoc pijawek
Jak twierdzą specjaliści, hirudoterapia może pomóc wyleczyć: alergie, bóle kręgosłupa, agresję, histerię, nerwice, choroby i bóle serca, choroby płuc i oskrzeli, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby skóry, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, chorobę niedokrwienną, choroby nerek, prostatę i impotencję, depresje, procesy starzenia, hemoroidy, choroby kobiece, bezpłodność, nadciśnienie i niedociśnienie, obrzęki powypadkowe, krwiaki i zakrzepy, rwę kulszową, zapalenie korzonków, bóle stawów, trudno gojące się rany, wysoki cholesterol.
Jakie substancje wydzielane przez pijawki sprawiają, że są one lecznicze?
-
Hirudyna – najlepszy i najbardziej znany lek przeciwzakrzepowy.
-
Gilantyna – działa jako antykoagulant i silny lek antyprzerzutowy.
-
Apyraza jest potężnym enzymem, zmniejsza lepkość krwi.
-
Eglina – silny środek przeciwzapalny, pozwala natychmiast lokalizować urazy i pooperacyjne stany zapalne i je skutecznie blokować.
-
Hementyna – zapobiega krzepnięciu krwi i rozkłada utworzone zakrzepy.
-
Destabilaza – regeneruje naczynia krwionośne, przewód pokarmowy i poziom cukru w krwi. Reguluje ciśnienie krwi do stanu optymalnego.
-
Hialuronidaza – jest silnym antybiotykiem, który przenika do komórek i tkanek ciała.
-
Lipazy i esterazy – substancje powodujące rozkład tłuszczy.
-
Substancje znieczulające – silne czynniki przeciwbólowe, likwidują uczucie niepokoju oraz usuwają psychiczne i fizyczne uzależnienia, nudności, depresje i inne symptomy obserwowane u osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu.
-
Antyelastaza degraduje skórną elastynę (kolagon).
-
Chloromycetyna – antybiotyk posiadający silne działanie antybakteryjne.
Zanim zdecydujesz się na zabieg…
Warto jednak pamiętać, że nie powinno się stosować hirudoterapii w przypadku anemii, hemofilii, AIDS i nowotworów złośliwych (niezależnie od lokalizacji), a także u kobiet w ciąży i dzieci poniżej 10. roku życia. Bezpośrednio przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków o właściwościach rozrzedzających krew bądź rozszerzających naczynia. Silne leki powinny być odstawione minimum dzień przez zabiegiem. Przed zabiegiem nie należy też używać mydeł zapachowych, balsamów i perfum w okolicach miejsca, gdzie ma być przystawiana pijawka.
Larwoterapia (biochirurgia)
W jakich przypadkach możemy wykorzystywać larwy?
Larwy wykorzystujemy w leczeniu stanów utrzymujących się przewlekle lub przebiegających z zakażeniem, takich jak zapalenie szpiku i kości, ropnie, oparzenia, podostre zapalenie wyrostka sutkowatego czy przewlekły ropniak. Wskazaniami do oczyszczania ran za pomocą larw much są wszystkie przewlekle rany, w których zastosowanie chirurgicznego wycięcia martwicy, antybiotyków, preparatów enzymatycznych i opatrunków przyspieszających autolizę, rozpad martwicy (np. opatrunki hydrokoloidowe) jest niemożliwe lub też, gdy metody te nie zapewniają szybkiego wyleczenia.
Najczęstszym obecnie wskazaniem do biochirurgii jest oczyszczanie martwicy u chorych ze stopą cukrzycową. Innym typowym wskazaniem jest leczenie odleżyn i owrzodzeń podudzi. Larwy much można tez stosować w leczeniu rozległych zakażonych ran urazowych, oparzeń, zakażeń układu kostnego i owrzodzeń nowotworowych. "Leczenie robakami" stosuje się też w przypadku ciężkich infekcji skóry i tkanki podskórnej, wywołanych przez oporne na antybiotyki bakterie, szczególnie przez metycylinooporne gronkowce i pałeczkę ropy błękitnej.
Ziołolecznictwo
Ziołolecznictwo to dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków ziołowych z naturalnych bądź przetworzonych surowców uzyskiwanych z roślin leczniczych oraz ich stosowaniem w terapii chorób. Ziołolecznictwo to także pojęcie z dziedziny medycyny alternatywnej. Posługiwanie się ziołami leczniczymi w kulturze europejskiej od wieków było czymś naturalnym. W dawnych czasach jedynymi punktami oświaty, w których gromadzono pisma o tematyce leczniczej, były klasztory.
Hydrokolonoterapia / Lewatywy
Dziś lewatywę definiujemy jako zabieg medyczny polegający na wlewaniu przez odbyt płynu do jelita grubego w celu usunięcia mas kałowych. Głównie stosuje się ją w celu:
-
leczenia zaparć,
-
przygotowania do zabiegów diagnostycznych i chirurgicznych,
-
przygotowania przed porodem.
Inne terapie
Polecamy także inne terapie na życzenie pacjenta, np.:
wodoterapia, świecowanie uszu, stawianie baniek, homeopatia, terapie bezsenności, borelioza, argilloterapia, akupunktura, akupresura, refleksjoterapia i inne.